6-7 GRUDNIA, CIC Warsaw + online
FORUM INNOWATORÓW ESG to 2 dni merytorycznych dyskusji z zakresu ESG oraz zrównoważonego rozwoju. Spotkanie ekspertów, możliwość wymiany doświadczeń, miejsce najważniejszych dyskusji dotyczących ESG i wpływu na gospodarkę i społeczeństwo.
Forum jest doskonałą okazją do zdobycia i poszerzenia wiedzy w obszarze ESG.
1To działania zmieniają świat na lepsze! Poznaj najważniejsze innowacyjne rozwiązania w obszarze ESG i zainspiruj się do kreowania nowych rozwiązań w obszarze ESG.
3Spotkaj innych przedstawicieli branży ESG i nawiąż nowe biznesowe kontakty.
2Zrównoważony rozwój to przyszłość! Włączając elementy ESG do swojej strategii przyczyniasz się nie tylko do wzrostu swojej firmy, ale także do tworzenia lepszego jutra!
4Partner, EY
Ekspertka w dziedzinie odpowiedzialnego zarządzania i zrównoważonego biznesu. Specjalizuje się w strategiach odpowiedzialnego zarządzania/ zrównoważonego rozwoju, raportowaniu kwestii zrównoważonego rozwoju, zrównoważonym finansowaniu, zarządzaniu relacjami z kluczowymi interesariuszami, odpowiedzialnej sprzedaży. Obroniła z wyróżnieniem pracę doktorską w Szkole Głównej Handlowej, za którą otrzymała drugą nagrodę w konkursie Verba Veritatis na najlepsze prace dotyczące etyki i odpowiedzialnego zarządzania.
Senior Environmental Adviser, EBOiR
Główny specjalista ESG w Europejskim Banku Odbudowy i Rozwoju (EBOiR), z 25 letnim doświadczeniem raportowania oraz oszacowywania ryzyk środowiskowych i społecznych. Zajmuje się due diligence oraz analizą ryzyka projektów energetycznych, przemysłowych oraz infrastrukturalnych. Jest ekspertem Europejskiej Platformy Zrównoważonego Rozwoju opracowującej Europejską Taksonomie oraz ekspertem grupy roboczej dot. raportowania bioróżnorodności w ramach raportów finansowych (TNFD).
Akademia Leona Koźmińskiego
Kieruje Centrum Badań Przedsiębiorczości Pozytywnego Wpływu w Katedrze Przedsiębiorczości i Etyki w Biznesie w Akademii Leona Koźmińskiego oraz studiami podyplomowymi „CSR. Cele Zrównoważonego Rozwoju w strategii firmy”. Współautor corocznego Rankingu Odpowiedzialnych Firm i Startupów Pozytywnego Wpływu, współzałożyciel Forum Odpowiedzialnego Biznesu, współtwórca programu Climate Leadership powered by UN Environment. Uczestnik wielu polskich i międzynarodowych projektów z zakresu neutralności klimatycznej biznesu, gospodarki obiegu zamkniętego, przygotowywania i wdrażania programów etyki, zrównoważonego rozwoju i ESG.
Przedstawiciel Krajowy, Dyrektor Wykonawczy UN GCNP
Kamil Wyszkowski, Przedstawiciel Krajowy, Dyrektor Wykonawczy United Nations Global Compact
Network Poland (UN GCNP). Od 2002 roku związany z ONZ. W latach 2009-2014 dyrektor biura
United Nations Development Programme (UNDP) w Polsce, od 2004 do dziś Przedstawiciel UN GCNP
(ONZ-owskiej sieci koordynującej z ramienia ONZ współpracę z biznesem, miastami, uczelniami
wyższymi, administracją publiczną oraz organizacjami pozarządowymi), od 2011 roku Dyrektor
Centrum Transferu Wiedzy – Know-How Hub (powołanego w ramach UNDP Poland, obecnie
zarządzanego przez UN GCNP).
Rektor, Akademia Leona Koźmińskiego
Absolwent Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. W trakcie studiów w AE uzyskał stypendium, które umożliwiło wyjazd na dwa lata do University of Tilburg, jednej z najlepszych europejskich szkół biznesu. Prof. Grzegorz Mazurek pracował tam m.in. jako asystent i uzyskał trzeci już tytuł magistra (Organization & Marketing). Po powrocie do Polski, w 2005 roku obronił pracę doktorską i uzyskał stopień naukowy doktora w Szkole Głównej Handlowej. Praca dotyczyła dostosowań przedsiębiorstw notowanych na GPW do uwarunkowań „nowej gospodarki”.
Prof. Mazurek w Akademii Leona Koźmińskiego pracuje od września 2005 roku, w Katedrze Marketingu – najpierw jako starszy asystent, następnie adiunkt, profesor nadzwyczajny, a od maja 2020 roku jako profesor tytularny. W 2017 roku ukończył program rozwojowy w IESE Business School w Barcelonie.
Partner Associate, Lider Zespołu ESG, Climate & Nature w Dziale Consultingu, KPMG Poland
Menedżerka z wieloletnim doświadczeniem, technicznym wykształceniem i zamiłowaniem do innowacji. W swojej pracy najczęściej skupia się na obszarze ochrony środowiska. Pracowała na różnych stanowiskach w biznesie, w organizacjach pozarządowych, dla rządów (PL, RU, BG, KZ) oraz dla organizacji międzynarodowych (UNIDO). Specjalizuje się w metodykach obliczania emisji GHG, projektowaniu systemów offsetowych i strategiach dekarbonizacji przedsiębiorstw. Od czerwca 2022 rozwija usługi związane z dekarbonizacją w departamencie Doradztwa Biznesowego.
Wiceprezes, Federacja Przedsiębiorców Polskich
Prawnik, od 10 lat związany z organizacjami przedsiębiorców, wcześniej wieloletni pracownik administracji rządowej m.in. w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Ministerstwie Pracy, Ministerstwie Gospodarki. Sekretarz Rady Dialogu Społecznego członek Zespołu ds. deregulacji gospodarki przy Ministrze Rozwoju. Współautor raportów dot. monitoringu przebiegu procesu legislacyjnego w Polsce, dialogu społecznego. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji UMSC oraz programu MBA GFKM.
CIC Warsaw (Varso)
ul.Chmielna 73
00-801 Warszawa