#PRELEGENCI Zobacz kto do tej pory wystąpił na naszej scenie
Wojciech Konieczny
Sekretarz Stanu, Ministerstwo Zdrowia
Wojciech Konieczny
Sekretarz Stanu, Ministerstwo Zdrowia
Senator X i XI kadencji.
W 1995 r. ukończył studia na Wydziale Lekarskim Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach. W 2004 r. uzyskał specjalizację w dziedzinie neurologii. Ukończył studia podyplomowe z zakresu zarządzania w ochronie zdrowia na Wydziale Zarządzania Politechniki Częstochowskiej.
Od 2013 r. pełni funkcję dyrektora Miejskiego Szpitala Zespolonego w Częstochowie.
Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Neurologicznego, Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy oraz Związku Szpitali Powiatowych Województwa Śląskiego.
W 2019 r. sprawował mandat radnego Sejmiku Województwa Śląskiego.
W Senacie X kadencji był zastępcą przewodniczącego Komisji Nauki, Edukacji i Sportu oraz Komisji Zdrowia. Do 12 stycznia 2023 r. pełnił funkcję przewodniczącego Koła Parlamentarnego PPS.
Ignacy Niemczycki
Podsekretarz stanu, Ministerstwo Rozwoju i Technologii
Ignacy Niemczycki
Podsekretarz stanu, Ministerstwo Rozwoju i Technologii
Polski urzędnik państwowy i rolnik, działacz organizacji pozarządowych, od 2024 podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju i Technologii.
W latach 2008-2012 pracownik administracji rządowej – m.in. KPRM, UKIE, MSZ, Przedstawicielstwa przy UE w Brukseli, gdzie uczestniczył w negocjacjach unijnych funduszy dla Polski. W latach 2013-2015 Ignacy Niemczycki kierował działem ds. europejskich w Polityce Insight. W latach 2015-2017 menedżer ds. public affairs i p.o. dyrektora ds. komunikacji międzynarodowej korporacji. Prowadzi ekologiczne gospodarstwo rolne na Mazurach.
Miłosz Motyka
Podsekretarz stanu, Ministerstwo Klimatu i Środowiska
Miłosz Motyka
Podsekretarz stanu, Ministerstwo Klimatu i Środowiska
Z wykształcenia jest magistrem inżynierem środowiska, absolwentem Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Zaangażowany w działalność społeczną, w latach 2017-2023 pełnił funkcję prezesa Forum Młodych Ludowców. Absolwent Szkoły Liderów Politycznych. Od 2019 roku rzecznik prasowy Polskiego Stronnictwa Ludowego.
Dariusz Standerski
Sekretarz Stanu, Ministerstwo Cyfryzacji
Dariusz Standerski
Sekretarz Stanu, Ministerstwo Cyfryzacji
Doktor ekonomii, prawnik. Wykładowca na Wydziale Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego. W latach 2015-2023 główny ekonomista i członek Zarządu Fundacji Kaleckiego. W latach 2019-2023 dyrektor ds. legislacji w Klubie Parlamentarnym Lewicy. Autor ponad 200 projektów ustaw, w tym z zakresu spraw gospodarczych i społecznych. Współautor analizy „Cyfrowe państwo. Strategia dla Polski”, zawierającej stan rozwoju technologii cyfrowych w Polsce, Unii Europejskiej i na arenie międzynarodowej, a także konkretne zadania i cele stojące przed Polską w obszarze cyfrowym. Członek poznańskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego. Członek Zarządu Krajowego partii Nowa Lewica. Pochodzi z Rożnowa w województwie wielkopolskim.
Michał Kobosko
Poseł na Sejm
Michał Kobosko
Poseł na Sejm
Poseł na Sejm. Przez ponad 20 lat współtworzył polski rynek medialny: zaczynając jako dziennikarz w “Gazecie Wyborczej, współtworzył “Puls Biznesu”, kierował m.in. “Forbsem”, “Newsweek Polska” czy “Gazetą Prawną”, był redaktorem naczelnym “Dziennika Gazety Prawnej oraz tygodnika “Wprost”. Wykształcenie: Magister Zarządzania i Przywództwa na Uniwersytecie SWPS.
Tomasz Frankowski
Europoseł
Tomasz Frankowski
Europoseł
Polski piłkarz i polityk, poseł do Parlamentu Europejskiego IX kadencji.
Marek Balt
Europoseł
Marek Balt
Europoseł
Polski samorządowiec i polityk, z zawodu ekonomista, w latach 2010–2011 przewodniczący rady miasta w Częstochowie, poseł na Sejm VII kadencji, poseł do Parlamentu Europejskiego IX kadencji.
Janusz Piechociński
Wicepremier, Minister Gospodarki w latach 2012 - 2015, Prezes Izby Przemysłowo Handlowej Polska - Azja,
Janusz Piechociński
Wicepremier, Minister Gospodarki w latach 2012 - 2015, Prezes Izby Przemysłowo Handlowej Polska - Azja,
Polski polityk, poseł na Sejm I, II, IV, VI i VII kadencji (1991–1997, 2001–2005, 2007–2015). W latach 2012–2015 wiceprezes Rady Ministrów i minister gospodarki, a także prezes PSL.
Dr Maciej Kawecki
Prezes, Instytut Polska Przyszłości im. Stanisława Lema
Dr Maciej Kawecki
Prezes, Instytut Polska Przyszłości im. Stanisława Lema
Popularyzator technologiczny, dziennikarz naukowy powołany przez Komisję Europejską na funkcję Cyfrowego Ambasadora UE. Prezes Instytutu Lema. Autor kanału technologicznego This is IT na serwisie Youtube oraz bloga www.thisisit.edu.pl. Stawia na człowieka, który rozumie, że technologia to tylko i aż narzędzie w jego rękach, którym powinien pozytywnie zmieniać świat. Promuje to co polskie i innowacyjne.
prof. Artur Nowak – Far
SGH
Profesor zwyczajny Szkoły Głównej Handlowej. W 2007 r. został wpisany na listę adwokatów w ramach Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie. Członek zarządu FIDE, członek zarządu Polskiego Stowarzyszenia Prawa Europejskiego, członek European Union Studies Association. W latach 2007-2013 wchodził w skład kolegium Najwyższej Izby Kontroli W roku 2013 powołany na stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. Autor książek oraz opracowań naukowych z dziedziny prawa europejskiego, a także administracji publicznej.
dr hab. Piotr Wachowiak, prof. SGH
Rektor, Szkoła Główna Handlowa
dr hab. Piotr Wachowiak, prof. SGH
Rektor, Szkoła Główna Handlowa
prof. ALK dr hab. Bolesław Rok
Akademia Leona Koźmińskiego
prof. ALK dr hab. Bolesław Rok
Akademia Leona Koźmińskiego
Kieruje Centrum Badań Przedsiębiorczości Pozytywnego Wpływu w Katedrze Przedsiębiorczości i Etyki w Biznesie w Akademii Leona Koźmińskiego oraz studiami podyplomowymi „CSR. Cele Zrównoważonego Rozwoju w strategii firmy”. Współautor corocznego Rankingu Odpowiedzialnych Firm i Startupów Pozytywnego Wpływu, współzałożyciel Forum Odpowiedzialnego Biznesu, współtwórca programu Climate Leadership powered by UN Environment. Uczestnik wielu polskich i międzynarodowych projektów z zakresu neutralności klimatycznej biznesu, gospodarki obiegu zamkniętego, przygotowywania i wdrażania programów etyki, zrównoważonego rozwoju i ESG.
Kamil Wyszkowski
Przedstawiciel Krajowy, Dyrektor Wykonawczy UN GCNP
Kamil Wyszkowski
Przedstawiciel Krajowy, Dyrektor Wykonawczy UN GCNP
Kamil Wyszkowski, Przedstawiciel Krajowy, Dyrektor Wykonawczy United Nations Global Compact
Network Poland (UN GCNP). Od 2002 roku związany z ONZ. W latach 2009-2014 dyrektor biura
United Nations Development Programme (UNDP) w Polsce, od 2004 do dziś Przedstawiciel UN GCNP
(ONZ-owskiej sieci koordynującej z ramienia ONZ współpracę z biznesem, miastami, uczelniami
wyższymi, administracją publiczną oraz organizacjami pozarządowymi), od 2011 roku Dyrektor
Centrum Transferu Wiedzy – Know-How Hub (powołanego w ramach UNDP Poland, obecnie
zarządzanego przez UN GCNP).
Prof. dr hab. Marcin Czech
Marcin Czech jest profesorem n. med. i n. o zdrowiu, dr. hab. n. ekon., absolwentem programu MBA, Studium Ekonomiki Zdrowia UW, Akademii Psychologii Przywództwa, specjalistą epidemiologii i zdrowia publicznego, wykładowcą Politechniki Warszawskiej oraz Instytutu Matki i Dziecka, gdzie zajmuje stanowisko kierownika Zakładu Farmakoekonomiki oraz kierownika Zespołu ds. Kontroli Zakażań Szpitalnych.
Gościnnie wykłada na studiach MBA SGH-WUM, Wydziale Zarządzania UW oraz jako wizytujący profesor na Uniwersytetach w Sofii i w Astanie.
W latach 2017-19 był wiceministrem zdrowia nadzorującym i współzarządzającym Departamentem Polityki Lekowej i Farmacji oraz odpowiadającym za współpracę międzynarodową Polski w zakresie zdrowia.
Jest prezesem Polskiego Towarzystwa Farmakoekonomicznego, członkiem Rady Naczelnej Polskiego Towarzystwa Koordynowanej Ochrony Zdrowia, członkiem Prezydium Rady Ekspertów przy Rzeczniku Praw Pacjenta, członkiem Komitetu Zdrowia Publicznego PAN.
Marcin Maruta
Partner zarządzający, Rymarz Zdort Maruta
Marcin Maruta
Partner zarządzający, Rymarz Zdort Maruta
Marcin Maruta jest radcą prawnym i partnerem zarządzającym w kancelarii Rymarz Zdort Maruta. Kieruje praktyką TMT. Jest czołowym ekspertem w dziedzinie nowych technologii i prawa własności intelektualnej w Polsce. Lider wielu specjalistycznych zespołów w kancelarii, m.in. zespołu kontraktów IT, zespołu cloud i zespołu paperless. Doradzał przy najbardziej złożonych i przełomowych projektach technologicznych ostatnich 20 lat. Ma unikatową wiedzę w zakresie takich tematów jak: umowy licencyjne na oprogramowanie, umowy na dostawy i dystrybucję oprogramowania, umowy wdrożeniowe IT, umowy dotyczące chmury i outsourcingu, czy też w zakresie ochrony danych, technologii i sporów dotyczących licencji na oprogramowanie.
Marcin jest współzałożycielem Instytutu Polska Przyszłości im. Stanisława Lema. Celem fundacji jest promowanie cyfrowej edukacji społeczeństwa, m.in. przez podejmowanie działań mających na celu przeciwdziałanie cyberprzemocy wśród dzieci oraz przeciwdziałanie cyfrowemu wykluczeniu osób starszych.
dr Aleksandra Stanek – Kowalczyk
Partner, EY
dr Aleksandra Stanek – Kowalczyk
Partner, EY
Ekspertka w dziedzinie odpowiedzialnego zarządzania i zrównoważonego biznesu. Specjalizuje się w strategiach odpowiedzialnego zarządzania/ zrównoważonego rozwoju, raportowaniu kwestii zrównoważonego rozwoju, zrównoważonym finansowaniu, zarządzaniu relacjami z kluczowymi interesariuszami, odpowiedzialnej sprzedaży. Obroniła z wyróżnieniem pracę doktorską w Szkole Głównej Handlowej, za którą otrzymała drugą nagrodę w konkursie Verba Veritatis na najlepsze prace dotyczące etyki i odpowiedzialnego zarządzania.
Mateusz Bonca
Prezes, JLL
Mateusz Bonca
Prezes, JLL
Nadzoruje całość działalności JLL w Polsce – zarówno lokalny zespół doradztwa nieruchomościowego, jak i zespoły wspierające klientów oraz realizujące projekty dla innych oddziałów JLL w regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki.
Michał Grzybowski
Prezes, PHILIPS Polska
Michał Grzybowski
Prezes, PHILIPS Polska
Michał Grzybowski, prezes Philips Polska i Sleep & Respiratory Care Market Leader EMEA, posiada ponad 15-letnie doświadczenie w branży medycznej, w obszarze zarządzania, marketingu oraz sprzedaży, zdobyte przede wszystkim w krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Z Philips związany jest od początku 2017 roku. Wcześniej pracował w takich firmach farmaceutycznych jak GlaxoSmithKleine oraz USP Zdrowie.
Jacek Łukaszewski
Prezes, Schneider Electric
Jacek Łukaszewski
Prezes, Schneider Electric
Prezes Klastra w Schneider Electric od 2017 r. Odpowiada za działalność operacyjną w Polsce, Czechach, Słowacji oraz Ukrainie.
W branży elektrotechnicznej od 1994 r. Posiada ponad 25 letnie doświadczenie w sektorze systemów automatyki oraz rozwiązań dystrybucji energii. W strukturach Schneider Electric od 2002 roku. Był odpowiedzialny m.in. za cały dział automatyki budynków w ponad 20 państwach regionu Europy Środkowej, krajach bałtyckich i WNP oraz Izraelu. Od 2012 do 2017 r. zajmował stanowisko prezesa Schneider Electric Polska.
Jest absolwentem Wydziału Mechanicznego Politechniki Gdańskiej oraz programu MBA prowadzonego przez Międzynarodowe Centrum Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego wspólnie z University of Illinois.
dr Mirosław Kachniewski
Prezes Zarządu, Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych
Kamil Jesionowski
Prezes Krajowej Rady Biegłych Rewidentów
Kamil Jesionowski
Prezes Krajowej Rady Biegłych Rewidentów
Biegły rewident od 2006 roku.
Współtworzył i wykonuje zawód w małej firmie audytorskiej. Zawodowo zajmuje się badaniem sprawozdań finansowych oraz regulacjami dotyczącymi podatków i rachunkowości, a w sposób szczególny aspektami prawnymi wykonywania audytu.
Od wielu lat angażuje się w pracę na rzecz samorządu biegłych rewidentów. Od 2007 roku delegat na Zjazd. W latach 2015-19 brał udział w pracach Komisji opiniowania aktów prawnych. W latach 2019-23 był członkiem Krajowej Rady Biegłych Rewidentów, w której zajmował się głównie kwestiami związanymi z legislacją. Zaangażowany był także w działalność Regionalnego Oddziału w Gdańsku, w którym w latach 2019-23 był członkiem Regionalnej Rady.
Kamil Jesionowski był również członkiem Komisji ds. opracowania nowego brzmienia statutu PIBR, który wprowadził narzędzia do sprawniejszego funkcjonowania PIBR. Zmiany te zostały przyjęte w 2022 r. podczas Nadzwyczajnego Krajowego Zjazdu Biegłych Rewidentów.
Kamil Sobolewski
Główny Ekonomista Pracodawców RP
Kamil Sobolewski
Główny Ekonomista Pracodawców RP
Ekspert przy Radzie Dialogu Społecznego, czlonek m.in. Komitetu Monitorujacego KPO, komietu ds Semestru Europejskiego, Społecznej Rady Fiskalnej. Przez wiele lat menadżer i profesjonalny inwestor zarządzający kwotami dochodzącymi do 40 mld zł.
Kamil Sobolewski posiada 25-letnie doświadczenie zawodowe. Zdał egzaminy CFA oraz FRM, od Global Association of Risk Professionals otrzymał tytuł Financial Risk Manager. Pracował m.in. w bankach, w tym w niemieckim DG Banku, zrzeszającym lokalne banki działające pod markami Volksbank i Raiffeisenbank, oraz we francuskim Societe Generale, gdzie odpowiadał za inwestycje środków własnych banku, a przede wszystkim w funduszach emerytalnych i inwestycyjnych w Polsce i za granicą, gdzie dla marek takich jak Union Investment, PKO BP, Citibank czy Nationale-Nederlanden z sukcesami decydował o sposobie inwestowania środków o wartości sięgającej 40 miliardów złotych, zarządzał zespołami inwestycyjnymi, a także pełnił rolę stratega na potrzeby instytucji finansowej i jej klientów.
dr hab. Sylwia Mrozowska, prof. UG
Prorektor ds. Współpracy i Rozwoju, Uniwersytet Gdański
dr hab. Sylwia Mrozowska, prof. UG
Prorektor ds. Współpracy i Rozwoju, Uniwersytet Gdański
Politolożka, ekspertka zrównoważonego rozwoju, członkini zespołu ekspertów Komisji Europejskiej w Polsce Team Europe Polska, Dyrektor Centrum Zrównoważonego Rozwoju Uniwersytetu Gdańskiego 2020-2022, Prorektor ds. Współpracy i Rozwoju (2022-).
dr Iwona Sroka
Członek Zarządu, Murapol
dr Iwona Sroka
Członek Zarządu, Murapol
Rozpoczęła swoją współpracę z Grupą Murapol w 2017 r. W styczniu 2018 r. objęła stanowisko Członka Zarządu odpowiedzialnego za obszar marketingu i komunikacji PR&IR oraz ESG. Posiada rozległe i wszechstronne doświadczenie biznesowe w zakresie zarządzania, marketingu i PR, rynków finansowych i kapitałowych oraz akademickie. Iwona Sroka ukończyła studia w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, gdzie w 1999 r. uzyskała tytuł doktora nauk ekonomicznych. W latach 2000-2017 związana z polskim rynkiem kapitałowym - jako dyrektor na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie zaś w latach 2009-2017 jako prezes grupy kapitałowej Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych. Od 2009 r. jest także adiunktem na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego.
Michał Kanownik
Prezes Zarządu Związku Cyfrowa Polska
Michał Kanownik
Prezes Zarządu Związku Cyfrowa Polska
Prezes Zarządu Związku Cyfrowa Polska (ZIPSEE) działającego na rynku już 16 lat. Członek Rady ds. Cyfryzacji działającej przy Ministrze Cyfryzacji w latach 2019-2021. Związany z Digital Europe, organizacją zrzeszającą największe w Europie stowarzyszenia sektora ICT, w której dwukrotnie sprawował funkcję Członka Zarządu. Jest inicjatorem ogólnopolskich debat związanych z kwestiami cyberbezpieczeństwa, 5G oraz nowelizacją prawa m.in. autorskiego, podatkowego, ochrony środowiska oraz w zakresie zamówieniach publicznych. Wieloletni manager z branży RTV i IT, aktywnie zaangażowany w rozwój i promocję procesu cyfryzacji w Polsce. Skutecznie wspiera merytoryczną i rzetelną dyskusję w obszarach firm - członków Związku Cyfrowa Polska, które stanowią istotną część branży cyfrowej i nowych technologii inwestującej w Polsce.
Agnieszka Deeg-Tyburska
General Counsel, Członek Zarządu, Polpharma
Agnieszka Deeg-Tyburska
General Counsel, Członek Zarządu, Polpharma
Agnieszka Deeg-Tyburska pracuje na stanowisku Radcy Prawnego Grupy Polpharma od 2015 roku. Obecnie w Polpharmie zarządza zespołami Prawnym, Compliance, Bezpieczeństwa oraz Patentowym. Jest także wiceprzewodniczącą Komitetu Prawnego ds. Leków dla Europy, a także posiada tytuł Certyfikowanego Mediatora CERP.
Od wielu lat związana z branżą farmaceutyczną, reprezentując producentów leków generycznych i innowacyjnych. W swojej dotychczasowej karierze Agnieszka posiada bogate doświadczenie w zakresie dużych i skomplikowanych transakcji, ze szczególnym uwzględnieniem przejęć spółek publicznych, transakcji inwestycyjnych funduszy venture capital, reprezentowanie międzynarodowych instytucji finansowych przy przejęciach polskich banków oraz firm leasingowych. Przygotowywała również struktury MBO i LBO. Reprezentowała szereg instytucji finansowych i pożyczkobiorców w programach pożyczkowych, emisjach dłużnych papierów wartościowych oraz transakcjach leasingu finansowego.
Piotr Ostaszewski
Prezes Zarządu, Ekovoltis
Piotr Ostaszewski
Prezes Zarządu, Ekovoltis
To lider z wizją, który kieruje Ekovoltis, firmą dostarczającą zieloną energię pod marką e2V. Jest ona częścią grupy MS Galleon GmbH, należącej do Michała Sołowowa. Piotr ma bogate doświadczenie w zarządzaniu i realizacji innowacyjnych projektów w różnych branżach. Jego misją jest promowanie energii odnawialnej jako źródła zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska. Wraz ze swoim zespołem pracuje nad upowszechnieniem OZE i tworzeniem czystej i bezpiecznej przyszłości dla naszej planety. Piotr Ostaszewski stawia na innowacyjność, dlatego już teraz korzysta z narzędzi sztucznej inteligencji, aby rozwijać talenty i potencjał pracowników Ekovoltis. Wierzy, że AI zrewolucjonizuje praktyki biznesowe i przyspieszy procesy decyzyjne.
Agnieszka Głowacka
Vice president of ERBUD GROUP
Agnieszka Głowacka
Vice president of ERBUD GROUP
Wiceprezeska ERBUD-u, największej niezależnej polskiej grupy budowlanej. Jedna z niewielu kobiet w zarządach tej branży. Ukończyła UMK w Toruniu na wydziale Ekonomii i Zarządzania, specjalność finanse, dziś na tymże wydziale jest członkiem dwóch rad doradczych. Posiada międzynarodowy certyfikat MCBT, akredytację trenerską Brian Tracy International oraz certyfikat uprawniający do zasiadania w radach nadzorczych spółek skarbu państwa. Jest pierwszą Polką w prestiżowym zestawieniu Influential Leaders AACSB, w rankingu Pulsu Biznesu „100 kobiet biznesu 2022” znalazła się na 11. miejscu. Jest wiceprezesem i jedną z inicjatorek Fundacji ERBUD oraz projektu „Młode MajstERki” nagrodzonego srebrnym „Innowatorem ESG” przez Polskie Stowarzyszenie ESG jako najlepsza inicjatywa „social” w 2022 r.
Maria Krawczyńska – Kaczmarek
Liderka ESG i zrównoważonych finansów, Członkini Zarządu i Dyrektorka Generalna FOB
Maria Krawczyńska – Kaczmarek
Liderka ESG i zrównoważonych finansów, Członkini Zarządu i Dyrektorka Generalna FOB
Ekspertka, praktyk, trenerka i menedżerka z wieloletnim doświadczeniem w zakresie zrównoważonego rozwoju, ESG, CSR i zrównoważonych finansów. Członkini Zarządu FOB, członkini Grup Roboczych w ramach Platformy Zrównoważonych Finansów, członkini Komitetu ds. ESG KIG oraz Rady Innowatorów ESG Polskiego Stowarzyszenia ESG; wykładowczyni m.in. SGH, uczelni Łazarskiego, Instytutu Rachunkowości i Podatków, Instytutu Compliance , Szkoły ESG KIG i GPW Growth.
Piotr Kapuściński
Wiceprezes Zarządu CIECH Soda Polska
Piotr Kapuściński
Wiceprezes Zarządu CIECH Soda Polska
Z Grupą CIECH związany od 2019 roku - od początku ściśle z biznesem sodowym, gdzie odpowiada za m.in. projekty z obszaru digitalizacji produkcji oraz zwiększania efektywności zakładów. Lider projektu po stronie CIECH polegającego na budowie Instalacji Termicznego Przekształcania Odpadów w Inowrocławiu – ważnego etapu dekarbonizacji procesu produkcji sody w zakładzie CIECH Soda Polska.
Odpowiadał za projekt budowy symulatora produkcji oraz wdrożenia systemu Advanced Process Control w zakładach sodowych Grupy w Polsce i Niemczech.
Przed dołączeniem do Grupy CIECH, pracował w firmie doradczej Bain & Company na stanowiskach Senior Associate i Konsultanta wspierając klientów w całej Europie, Izraelu oraz USA.
Jest absolwentem HEC Paris, studiował Metody Ilościowe w Szkole Głównej Handlowej.
prof. Zbigniew Gaciong
Jest profesorem nauk medycznych, nauczycielem akademickim Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, specjalności naukowe: choroby wewnętrzne, nadciśnienie tętnicze. Ukończył I Wydział Lekarski Akademii Medycznej w Warszawie. Był asystentem w Instytucie Transplantologii Akademii Medycznej w Warszawie, stypendystą American Heart Association w Klinice Nefrologii University of Southern California (Los Angeles).
Robert Adamczyk
Senior Environmental Adviser, EBOiR
Robert Adamczyk
Senior Environmental Adviser, EBOiR
Główny specjalista ESG w Europejskim Banku Odbudowy i Rozwoju (EBOiR), z 25 letnim doświadczeniem raportowania oraz oszacowywania ryzyk środowiskowych i społecznych. Zajmuje się due diligence oraz analizą ryzyka projektów energetycznych, przemysłowych oraz infrastrukturalnych. Jest ekspertem Europejskiej Platformy Zrównoważonego Rozwoju opracowującej Europejską Taksonomie oraz ekspertem grupy roboczej dot. raportowania bioróżnorodności w ramach raportów finansowych (TNFD).
Katarzyna Bałucka – Dębska
Komisja Europejska
Katarzyna Bałucka – Dębska
Komisja Europejska
Urzędnik mianowany Komisji Europejskiej, aktualnie na urlopie naukowym. Zajmuje się tworzeniem i implementacją polityki klimatycznej, zrównoważonym rozwojem i Europejskim Zielonym Ładem a wcześniej polityką Małych i Średnich Przedsiębiorstw (MŚP) oraz rozwojem innowacyjnych start-upów i scale-upów w warunkach jednolitego rynku i przemysłu UE. Jest praktykiem w zakresie partycypacji obywatelskiej i angażowania interesariuszy w procesy tworzenia i wdrażania strategii, nowych form współpracy, współtworzenia i przywództwa. Konsultantem EIT Climate-KIC oraz wykładowca MBA ESG Uniwersytetu Łazarskiego.
Jarosław Fiutowski
Członek Zarządu, odpowiedzialny na strategię ESG, Ghelamco Poland
Jarosław Fiutowski
Członek Zarządu, odpowiedzialny na strategię ESG, Ghelamco Poland
Z Ghelamco związany od 2008 roku. Specjalista w dziedzinie budownictwa z ponad 20-letnim doświadczeniem. Ma w swoim portfolio pracę przy najbardziej rozpoznawalnych projektach w Polsce. W latach 2003-2004 nadzorował budowę Promenady oraz Blue City. W Ghelamco był odpowiedzialny za realizację między innymi takich projektów jak: Mokotów Nova CD, Senator, Łopuszańska Business Park, T-mobile Office Park, Wołoska 24, BIG, a także flagowego projektu firmy i wizytówki stolicy – Warsaw Unit.
Jarosław Fiutowski jest absolwentem Politechniki Warszawskiej na Wydziale Inżynierii Środowiska i ekspertem w procesie ekologicznego budownictwa. W 2010 roku pomógł w uzyskaniu pierwszego w Polsce certyfikatu BREEAM dla projektu Trinity Park III.
W Zarządzie Ghelamco Poland odpowiada za strategię ESG i innowacje.
Justyna Wysocka – Golec
Partner Associate, Lider Zespołu ESG, Climate & Nature w Dziale Consultingu, KPMG Poland
Justyna Wysocka – Golec
Partner Associate, Lider Zespołu ESG, Climate & Nature w Dziale Consultingu, KPMG Poland
Menedżerka z wieloletnim doświadczeniem, technicznym wykształceniem i zamiłowaniem do innowacji. W swojej pracy najczęściej skupia się na obszarze ochrony środowiska. Pracowała na różnych stanowiskach w biznesie, w organizacjach pozarządowych, dla rządów (PL, RU, BG, KZ) oraz dla organizacji międzynarodowych (UNIDO). Specjalizuje się w metodykach obliczania emisji GHG, projektowaniu systemów offsetowych i strategiach dekarbonizacji przedsiębiorstw. Od czerwca 2022 rozwija usługi związane z dekarbonizacją w departamencie Doradztwa Biznesowego.
dr Anna Partyka – Opiela
Partner, kancelaria Rymarz Zdort Maruta
dr Anna Partyka – Opiela
Partner, kancelaria Rymarz Zdort Maruta
Doktor prawa i szefowa zespołu compliance w ramach praktyki Life Sciences w Kancelarii Rymarz Zdort Maruta. Wspiera przedsiębiorców w opracowaniu i wdrażaniu odpowiednich mechanizmów i procesów dotyczących szczególnie tych aspektów ESG, które są związane ze zgodnością działań przedsiębiorców z obowiązującym prawem i ładem korporacyjnym. Doradza w budowaniu transparentnych procesów ochrony sygnalistów. Wyróżniona tytułem Doradca Compliance Roku 2020 przyznawanym przez Instytut Compliance.
Anna Wojciechowska
Head of ESG, Director of Sales and Marketing, ROBYG
Anna Wojciechowska
Head of ESG, Director of Sales and Marketing, ROBYG
Kieruje zespołem sprzedaży ROBYG S.A w Gdańsku i Poznaniu – jednego z liderów rynku deweloperskiego w Polsce. W 2021 r. objęła stanowisko Head of ESG w ROBYG S.A. Tworzyła strategię zrównoważonego rozwoju w ROBYG S.A. oraz odpowiada za raportowanie ESG. Jest Ambasadorem Paktu na Rzecz Klimatu – oficjalnego programu Unii Europejskiej realizującego zadania w ramach Green Deal.
Jakub Bejnarowicz
Dyrektor regionalny na Europę, AICPA & CIMA
Jakub Bejnarowicz
Dyrektor regionalny na Europę, AICPA & CIMA
Ewa Kosmala
Global Sustainability Director, Selena Group
Ewa Kosmala
Global Sustainability Director, Selena Group
Magister inżynier budownictwa, pasjonatka zrównoważonego rozwoju, akredytowany assesor BREEAM International, LEED GA oraz referent HQE, sekretarz Komitetu Ekologii PZiTB, Członek Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego PLGBC. Ma ponad 20 letnie doświadczenie w zakresie budownictwa zrównoważonego. Uczestniczy w pracach 5 komitetów PKN, w tym ds. zrównoważonego budownictwa. Absolwentka Wydziału Budownictwa Politechniki Śląskiej.
Piotr Dmuchowski
Członkiem Zarządu w roli CIO, TFI PZU
Piotr Dmuchowski
Członkiem Zarządu w roli CIO, TFI PZU
Jest absolwentem Finansów Międzynarodowych Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz absolwentem Heriot-Watt University w Edynburgu z tytułem First Class Master of Arts with honours. Ukończył również studia podyplomowe na Uniwersytecie Cambridge w zakresie Zrównoważonego Zrządzania oraz kurs podyplomowy na Uniwersytecie Oxfordzkim w zakresie inwestycji na rynkach prywatnych i na Uniwersytecie Stanforda w zakresie Fintech.
Doświadczenia zawodowe związane z rynkiem finansowym zdobywał w HSBC Polska, gdzie w okresie 2008-2022 pracował na wielu stanowiskach w pionie Global Markets. W latach 2020-2022 pełnił funkcję Skarbnika HSBC Polska oraz koordynował ofertę produktowa ESG w regionie Europy Środkowo-Wschodniej oraz krajów rozwijających się w europejskiej strefie czasowej. W trakcie swojej kariery w banku brał udział w realizacji wielu ważnych transakcji w tym, przede wszystkim pionierskich emisjach obligacji Polski w Chinach (Panda bond) oraz Zielonych (pierwsze w historii Zielone obligacje wyemitowane przez Państwo).
Od 2022 roku Piotr Dmuchowski jest Członkiem Zarządu TFI PZU w roli CIO, gdzie odpowiada za działalność inwestycyjna. Obejmuje ona zarówno portfele własne Grupy PZU oraz fundusze zewnętrzne oraz programy emerytalne oraz szeroki zakres klas aktywów obejmujących nieruchomości, inwestycje alternatywne oraz akcje i obligacje. Piotr zajmuje się również rozwojem metodologii i procesów inwestycyjnych oraz nowych zrównoważonych funduszy inwestycyjnych.
Piotr Dmuchowski jest również współautorem publikacji naukowych z zakresu Zrównoważonych Finansów opublikowanych w recenzowanych pismach naukowych (impact factor>9) oraz autorem wielu wystąpień i publikacji w pismach branżowych i mediach w tej tematyce.
Mateusz Pawełczuk
Członek Zarządu, RE POWERIC Sp. z o.o.
Mateusz Pawełczuk
Członek Zarządu, RE POWERIC Sp. z o.o.
Ekspert w dziedzinie innowacji, z wykształcenia lekarz medycyny, absolwent Biznes AI na Akademii Leona Koźmińskiego. Od 10 lat związany z branżą technologiczną. W latach 2016-2018 specjalista ds. komunikacji naukowej w Centrum Nauki Kopernik. Od 2018 roku aktywny członek polskiej społeczności sztucznej inteligencji. W Respect Energy pełni rolę dyrektora rozwoju biznesu cyfrowego, tworząc produkty cyfrowe i modele biznesowe odpowiadające na potrzeby świata 4.0. Członek Zarządu RE Poweric spółki technologicznej wchodzącej w skład Respect Energy Holding.
Marcin Duma
Prezes Zarządu, IBRiS
Marcin Duma
Prezes Zarządu, IBRiS
Jeden z członków-założycieli pierwszego, ogólnoeuropejskiego stowarzyszenia niezależnych agencji badawczych – EUROSKOPII. Ekspert w dziedzinie badań społeczno-politycznych z 20-letnim doświadczeniem. Komentator życia politycznego i społecznego w Polsce, w najważniejszych mediach polskich oraz zagranicznych (m.in. The Wall Street Journal, The Economist, Bloomerg, Reuters). Pomysłodawca i twórca projektu „ŚWIATOWID” - niezależnego systemu zapewniającego dostęp do bezstronnej informacji na temat stanu emocji społecznych w Polsce. Pasjonat kolarstwa i biegów długodystansowych.
Andrzej Osiński
Prezes Zarządu, Dun & Bradstreet
Andrzej Osiński
Prezes Zarządu, Dun & Bradstreet
Absolwent Szkoły Głównej Handlowej na kierunkach Finanse i Bankowość oraz Międzynarodowe Stosunki Ekonomiczne oraz Studiów podyplomowych Zarządzanie Płynnością Finansową Przedsiębiorstw. Od 20 lat związany z marką Dun & Bradstreet w Polsce, w tym od 11 lat w roli Prezesa Zarządu. Odpowiedzialny za strategię firmy oraz wdrożenia w Polsce nowych rozwiązań z obszaru Compliance i ESG. Główne sukcesy to podwojenie wartości biznesu oraz rozpoznawalności marki w Polsce w ciągu ostatniej dekady.