speaker-photo

Joanna Dargiewicz – Rożek

Czlonkini Zarządu, Polskie Stowarzyszenie ESG

Członkini Zarządu oraz współzałożycielka Polskiego Stowarzyszenia ESG, integratorka środowiska związanego z idą ESG. Jedna z inicjatorek Rady Innowatorów działającej przy PSE, skupiającej liderów zrównoważonej transformacji, przedstawicieli agend rządowych i ministerstw. Ekspertka z wieloletnim doświadczeniem w zakresie CSR, organizatorka i pomysłodawczyni akcji społecznych realizowanych przez międzynarodowe korporacje.

Współzałożycielka Agencji Medialnej Strategic Advisors, realizującej kampanie z zakresu Public Affairs, Public Relations i Investor Relations dla firm m.in. z sektora motoryzacyjnego, deweloperskiego, finansowego, FMCG i branży logistycznej.

Wcześniej związana z czołowymi polskimi mediami: Dziennikiem Polska Europa Świat, Dziennikiem Gazetą Prawną, Gazetą Wyborczą, tygodnikami Newsweek, Wprost, Przekrój oraz z portalem ObserwatorFinansowy.pl należącym do Narodowego Banku Polskiego.

10:15 - 11:35

środa 6 grudnia

ESG: Nowe wyzwania i perspektywy dla polskiego biznesu

  • Jakiego wsparcia potrzebuje biznes w transformacji ESG?
  • 5 głównych postulatów od biznesu dla nowego rządu
  • Jak wspierać polski biznes pod wpływem ESG?
  • Polska i Europa w obliczu zrównoważonej rewolucji
12:50 - 13:15

środa 6 grudnia

Prezentacja II edycji Ogólnopolskiego Raportu ESG: "Szanse i ryzyka"

To już druga edycja Ogólnopolskiego Raportu ESG: "Szanse i ryzyka". Przebadaliśmy ponad 170 firm zatrudniających od 50 do 500 pracowników oraz przeprowadziliśmy kilkanaście pogłębionych wywiadów wśród organizacji już publikujących raporty #ESG. Do badania zaprosiliśmy również przedstawicieli consultingu. Badanie po raz kolejny sprawdzi poziom świadomości kwestii ESG w organizacjach działających na polskim rynku oraz otworzy oczy na zupełnie nowe pola szans i ryzyk, które stoją przed biznesem.

  • Za część badawczą odpowiadają Instytut Badań Społecznych i Rynkowych IBRiS oraz firma badawcza Quality Watch.
12:25 - 12:35

czwartek 7 grudnia

Sektor MŚP na Drodze do Zrównoważonej Przyszłości. Przewodnik ESG

Polskie Stowarzyszenie ESG wraz z siecią badawczą Łukasiewicz - ORGMASZ w roku 2024 wyda przewodnik dla sektora MŚP. Naszym celem jest dostarczenie przedsiębiorcom informacji, w jaki sposób powinni się przygotować do transformacji: od czego zacząć, gdzie szukać informacji, jakie zmiany wdrożyć, aby móc pozostać w biznesie.