speaker-photo

Wojciech Świątek

Dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju, Schneider Electric

Dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju w Schneider Electric od 2022 r. Odpowiada za realizację strategii spółki związanej z lokalnym osiąganiem celów zrównoważonego rozwoju, dekarbonizacji i transformacji energetycznej.

Od 2017 r. pełni również obowiązki dyrektora ds. rozwoju biznesu na klaster Polski, Czech, Słowacji i Ukrainy. W tej roli odpowiada m.in. za realizację długoterminowych planów rozwoju działalności firmy w Polsce i regionie, opracowanie krajowych planów strategicznych oraz współpracę z kluczowymi klientami i partnerami. Reprezentuje również Schneider Electric Polska w stowarzyszeniach i izbach handlowych.

Wojciech Świątek jest związany ze Schneider Electric od 1997 roku. Na przestrzeni lat pracował w różnych zespołach na stanowiskach związanych z marketingiem, strategią i rozwojem biznesu, początkowo w Polsce, następnie we Francji (2002 – 2006 r.), w Rosji i krajach WNP (2006 – 2013 r.). Od 2013 r. ponownie pracuje w Polsce.

Jest absolwentem Wydziału Elektrycznego Politechniki Warszawskiej na kierunku Automatyki Przemysłowej oraz programu MBA prowadzonego przez Szkołę Biznesu Politechniki Warszawskiej wspólnie z London Business School, HEC Paris i NHH (Bergen). Jest także absolwentem University of Westminster w Londynie na kierunku Cyfrowego Przetwarzania Sygnałów.